GWIAZDY ESPORTU #2 Dan „apEX” Madesclaire

Oprócz tego, że 22 lutego 1993 roku imieniny mieli Chociebąd, Paschazy czy na przykład Papiasz, nie możemy zapomnieć o urodzinach. Dokładniej mówiąc o narodzinach Dana Madescleire we Francji. Wtedy nawet jego własna matka nie powiedziałaby, że jej syn będzie pro-gamerem grającym w G2 Esports jako strzelec wyborowy. Jednak jego życie tak się potoczyło, że dziś oglądać go możemy na wszelakich turniejach i LAN-ach.

Oczywiście nie od razu był taki znany i podziwiany. Jego kariera na profesjonalnej scenie e-sportu rozpoczyna się w roku 2010 gdy dołącza do formacji Team Sypher w Counte Strike: Source. Grał on tam przez rok, po czym w sierpniu 2012 dołączył do Anexis eSpotrs już w CS:GO. Skład Anexis dołączył do Epsilon eSports, co spowodowało opuszczenie go przez „apEX’a” oraz dołączenie do PRIME CLAN. Następnie, po opuszczeniu PRIME, przeszedł do Team eXtensive!. W tej drużynie wygrał Montpellier in Game 2012. Niektórzy uważają, że dołączył do drużyny tylko ze względu na ten właśnie turniej.

W styczniu kolejnego roku zostawił Team eXtensive! i dołączył do drużyny znanej aż po dziś dzień, czyli Team LDLC.com, skąd po miesiącu grania przeniósł się do Titan. Między tymi roszadami (LDLC>Clan-Mystik>LDLC) miał przyjemność zagrać z takimi „szychami” jak „KioShiMa” czy np. odbanowanym już „KQLY”. Oczywiście o obu z nich już pisałem, więc jeżeli macie zamiar trochę dowiedzieć się o ich życiu znajdziecie ich na #GwiazdyEsportu.

Wracając to tematu. Mamy rok 2014, a „apEX” jest członkiem legendarnego już Titan. Razem z nowym teamem zajmują pierwsze miejsce w Electronic Sports World Cup oraz 5/6 miejsce w ESEA 17 Global Invite Division. Nasz Francuz zaczyna być coraz bardziej popularny o czym świadczy ranking HLTV, gdzie w 2014 zajął 15 miejsce najlepszych graczy. Piętnastego lutego 2015 idaN razem z „RpK’iem”, „kennyS’em”, „Ex6TenZ’em” oraz „Maniac’iem” dostaje się na ESL One Katowice 2015. Kilka miesięcy po tym nastąpiła rzecz, którą rzadko widuje się na dzisiejszej scenie e-sportowej. Mianowicie była to zamiana zawodnikami między organizacjami EnVyUs oraz Titan. Do Titan dołączył „shox” raz „SmithZz”, a do EnVyUs „kennyS” i właśnie „apEX”. Myślę, że tam poczuł się naprawdę dobrze zajmując drugie miejsce w na ESL One Cologne 2015 po przegranej z 0:2 z Fnatic oraz wygrywając DreamHack Cluj Napoca 2015 po pokonaniu Na’Vi wynikiem 2:0.

W roku 2015 pojawiło się bardzo dużo nowych, młodych i utalentowanych graczy. Odbiło się to na nieco starszych, choć bardziej doświadczonych zawodnikach. Jednym z nich był właśnie „apEX”, który spadł na 18 miejsce w rankingu HLTV. Tak czy inaczej, forma naszego zawodnika jest stała i razem z EnVyUs dostał się na takie imprezy jak ESL One Cologne 2016 lub ELEAGUE Major 2017. Dosyć niedawno, bo w lutym 2017 „apEX”, „NBK” oraz „kennyS”, który ze swoim rodakiem idzie przez światową scenę e-sportu jak burza, odchodzą od EnVyUs i dołączają do G2 Esports w którym grają po dziś dzień.

Art dostępny dzięki uprzejmości PiaerTV, zapraszamy do polajkowania jego fanpage!
Autorem tekstu jest Szymon Wania współpracujący z PiaerTV.

Podobało się? Jeżeli tak, więcej wpisów z tego cyklu znajdziesz TUTAJ

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter