Pokaż skamera #4 – Popularne oszustwa na opskins

Dzisiaj bez konkretnych winnych, po prostu pokażę Wam kilka skamów na jakie możecie się natknąć próbując sprzedać skina za realną gotówkę np. na Opskins.

1. Wszelkie dodatki do przeglądarek.

Sytuacja wygląda tak, kontaktuje się z Wami potencjalny kupiec i mówi, że może zakupić Wasze skiny na opskins, ale najpierw musicie je „zweryfikować” Wasze itemy czy nie są kradzione za pomocą nakładki na przeglądarkę. Dostaniecie link do dodatku, najczęściej do Chrome, który oczywiście pokaże, że Wasz item nie jest kradziony i wszystko się zgadza. Kupiec prosi Was więc o wrzucenie skina na Opskins, oczywiście przeważnie zaoferuje Wam bardzo atrakcyjną cenę mówiąc o wyjątkowości Waszego skina. Wchodzicie więc na Opskins, depozytujecie item, sprawdzacie czy kod zabezpieczenia na stronie i bocie jest taki sam, wszystko sie zgadza, więc akceptujecie ofertę… i właśnie zostaliście okradzeni.

Jak? Otóż zainstalowany przez Was dodatek to nie żadne narzędzie do sprawdzania itemów, to nakładka na przeglądarkę, która może dowolnie ingerować w to co widzicie na swoim ekranie. Strona Opskins została podmieniona, ofertę dostaliście od bota należącego do złodzieja, kod zabezpieczający został wygenerowany przez ściągnięty przez Was dodatek, a Wasze skiny zostały skradzione.

Jak się zabezpieczyć? Nigdy, ale to nigdy nie ściągajcie i nie instalujcie żadnych dodatków do przeglądarek, które pochodzą z niezaufanego źródła takiego jak np. obca osoba. Pamiętajcie też, że nie istnieje nic takiego jak jakiekolwiek narzędzie do sprawdzania Waszych itemów. Wszystko co kupujący chce wiedzieć o Waszym skinie może się dowiedzieć wchodząc na Wasz profil, żaden uczciwy kupujący nie będzie Was prosił o instalacje czegokolwiek!

2. Prośby o udostępnienie ekranu.

W tym przypadku skamer prosi Was o udostępnienie obrazu z Waszego komputera za pomocą np. Skype. Mówi, że to dla bezpieczeństwa, że chce widzieć, że na pewno wystawiacie obiecany item itd. itd. Niby nic groźnego w końcu nie dajecie mu dostępu do czegokolwiek, pokazujecie mu tylko, że faktycznie wystawiacie przedmiot. Niestety nie. W momencie kiedy Wy będziecie depozytować item na Opskins złodziej odczyta z Waszego ekranu nazwę bota, kod zabezpieczający i wyśle Wam dokładnie taką samą ofertę ze swojego konta, któremu odpowiednio zmieni nazwę. Dostaniecie więc prawdopodobnie 2 identycznie wyglądające oferty, a skamer już odpowiednio Was zmanipuluje żebyście zaakceptowali tę należącą do niego.

Jak się zabezpieczyć? Nigdy nie udostępniajcie ekranu swojego komputera osobom, których nie znacie. W 99% przypadków osoba która o to prosi chce Was okraść. Żaden normalny kupiec nie poprosi o coś takiego. Wystawiony na Opskins przedmiot może on sprawdzić samodzielnie, nie potrzebuje widzieć czy na pewno wystawiacie to o co prosił.

Tak naprawdę to tyle. Oczywiście istnieją jeszcze inne skamy, jak fałszywa strona Opskins (zawsze wchodźcie tylko przez opskins.com), czy złodzieje którzy najpierw proszą Was o wysłanie jakiegoś mniejszego przedmiotu, żeby Was zweryfikować, a potem zakupią większy na Opskins (oczywiście po otrzymaniu darmowego skina zablokują Was i tyle będzie ze sprzedaży). Ale to są już metody dość prymitywne, na które zawsze są dwa zabezpieczenia, które też powinny być Waszymi podstawowymi zasadami w handlu:

1. Nigdy nie klikamy w podejrzane linki. Jeżeli ktoś wysyła Wam screena, niech wrzuci go na imgur itd. Korzystajcie tylko z zaufanych stron.
2. Nigdy nie wysyłaj darmowych przedmiotów w celu weryfikacji, zabezpieczenia czy czegokolwiek, do osób które ledwo poznałeś. Korzystaj z usług sprawdzonych firm, jak chociażby nasz Global Elite Shop

I na koniec pamiętajcie, jeżeli oferta którą otrzymujecie jest za dobra, na 90% ktoś chce Was okraść. Bądźcie czujni!

Podobało się? Jeżeli tak, więcej wpisów z tego cyklu znajdziesz TUTAJ

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter