Publiczność 6 zawodnikiem? Afera po finale ESL Pro League

Scenę CS:GO od wczoraj rozgrzewają wydarzenia z finałowego meczu 5 sezonu ESL Pro League między G2 a North.
Jednak niewiele osób rozmawia o samym wyniku, najgorętsza dyskusja dotyczy… pomocy publiczności.

Wszystko zaczęło się od wpisu dupreeha na Twitterze:

Zawodnik zagotował się po tym jak tłum zaczął skandować „It’s A” podpowiadając graczowi G2 gdzie zaplantowana jest bomba. Po wykrzyczeniu przez tłum informacji, że powinien iść na bombsite A, KennyS natychmiast zawraca. Ostatecznie rundy nie wygrał, ale sam fakt jaki wpływ na grę ma publiczność jest oburzający.

Większość obserwatorów uważa, że obecnie standardem powinny być całkowicie dźwiękoszczelne kabiny. Jednak i one nie zadowalają nikogo całkowicie. Znane są bowiem przypadki, gdy gracze po rzuceniu flasha obserwowali szklaną kabinę przeciwnika, w której można było zobaczyć czy przeciwnik został oślepiony. Duża dyskusja na ten temat rozgorzała na reddicie, po tym jak n0thing używał tego sposobu przeciwko EnvyUS.

NA reddicie padły propozycje dźwiękoszczelnych kabin ze ścianami zbudowanymi z luster weneckich, bądź innych materiałów zapewniających widoczność tylko w jedną stronę. To ciekawe, ale zapewne kosztowne rozwiązanie. Trzeba jednak zapobiec temu, aby w przyszłości tłum nie był w stanie pomagać którejkolwiek z drużyn. Wszystkim z pewnością zależy na tym, aby CS:GO był grą czystą, prowadzoną w duchu fair play, gdzie o zwycięstwie decydują umiejętności, a nie nieczyste zagrywki.

A jaka jest Wasza opinia na ten temat? Może macie jakieś pomysły jak wyciszyć dźwięki publiczności? A może uważacie to za część LANowych zmagań? Dajcie nam znać w komentarzach!

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter