Skinopedia #4 VACporn – czyli największe zbanowane ekwipunki

W dalszym ciągu pozostajemy w tematyce „naj”. Tym razem skupimy się na największych zbanowanych przez Valve ekwipunkach.
Żeby było jasne, zbanowane ekwipunki trzeba podzielić na dwie kategorie, a nas będzie obchodziła tylko jedna z nich. Dzielimy więc na zbanowane ekwipunki wielkich firm zajmujących się hazardem, oraz na zbanowane ekwipunki osób prywatnych. Zajmować się będziemy dzisiaj głównie ekwipunkami od osób prywatnych z dwóch powodów. Firmy nie chwalą się ile straciły i ciężko o sprawdzone informacje, oraz ekwipunki osób prywatnych są o wiele ciekawsze, pełne rzadkich skinów, natomiast ekwipunki hazardowych botów to głównie śmieciowe skiny.

Zanim przejdziemy do dania głównego to mimo wszystko na chwile skupmy się na firmach.
Niewątpliwie największą stratę w historii CS:GO poniósł CSGOlounge. Nieoficjalnie mówi się o 2000 botów na których znajdowało się około 2mln różnych itemów o średniej wartości 9$ każdy (średnia wartość itemów liczona na podstawie statystyk ESBR) co dałoby nam astronomiczną sumę 18 milionów dolarów. Oczywiście wszelkie wyliczenia tego typu traktujemy z przymrużeniem oka, nigdy nie dowiemy się jaka była prawdziwa wartość utraconych skinów, ani nie dowiemy się czy Valve nie potraktowało CSGOlounge ulgowo i po kilku miesiącach zwróciło itemy.

Największą zbanowaną stroną o której wiemy jest CSGOJackpot.com, który poniósł straty wynoszące pół miliona dolarów. Swoją drogą smieszny jest rozpaczliwy ton adminów, którzy tłumaczą chwilową niewypłacalność zbanowaniem 500k$, podczas gdy w szczytowych dniach tyle na czysto strona zarabiała… dziennie.

Nieco mniejszą stratę ponieśli właściciele csgoskins.net, którym podczas afery hazardowej Valve zablokowało boty z przedmiotami o łącznej wartości 100 000$.

Ze swojej strony dodam, że boty należące do stron hazardowych są banowane przez Valve cały czas, w różnych odstępach czasu. Kilka miesięcy temu zbanowano np. wszystkie boty należące do csgopolygon.com, a straty były liczone w setkach tysięcy dolarów, do czego nie przyznał się właściciel strony. Dopiero po którejś kolejnej fali banów przyznał, że Valve blokuje ich konta, nie wspominając, że zablokowane zostało nawet jego prywatne konto na którym również było kilkanaście tysięcy.

Wszystkie powyżej wymienione boty nie są na Steamie oflagowane jako „Trade Banned”, czy „Vac Banned”. Zablokowano je na podstawie naruszenia regulaminu dotyczącego komercyjnego użytkowania Steamowego API. Ciężko więc dokładnie zidentyfikować faktycznie zbanowane konta. Można to jednak zrobić w przypadku kont którymi zajmiemy się teraz. Przedstawiam Wam największe prywatne ekwipunki które utraciły możliwość wymieniania się z powodu bana w grze, bądź bana na wymiany za okradanie innych użytkowników.

Największym zbanowanym prywatnym ekwipunkiem jest dorobek niejakiego Timura1214, który okazał się być zwykłym skamerem. Okradał on innych użytkowników za pomocą skamu na middlemana, który rzekomo ma sprawdzić item czy nie jest zbugowany lub kradziony. Oczywiście nie istnieje coś takiego jak sprawdzanie zbugowanych itemów, nigdy nie dajcie się na coś takiego nabrać!

Co ciekawe, po zbanowaniu konta nasz kolega nie wyciągnął żadnych wniosków i próbował dalej okradać ludzi jako admin valve, oraz podszywając się pod bota należącego do strony Opskins.

Dość odważne zachowanie, a zarazem wielka głupota, że nie spieniężał ekwipunku na bieżąco. Kosztowało go to 130 000 dolarów, czyli np. budowa naprawdę przyjemnego domu, albo dieta czokoszokowa na 404 lata!

Nie ma większego sensu żebym Wam opisywał co znajduje się w jego ekwipunku. Możecie go przejrzeć sami korzystając z linka na górze, bądź obejrzeć film MCSkilleta, w którym wszystko jest pięknie przedstawione. Uprzedzam, video jest dość drastyczne i może powodować różne niechciane reakcje wśród miłośników rzadkich skinów!

Drugim największym ekwipunkiem, który został zbanowany, jest ten należący do gracza o nicku Marli
Zbanowane zostało 80 000 dolarów (Można za to przeżyć około 248 lat na diecie czokoszokowej), a nasz kolega swoimi złodziejskimi osiągnięciami przebija nawet numer 1 naszego rankingu 😉 Zobaczcie zresztą sami:

Gość skamował wszędzie gdzie tylko można. Od Reddita, po strony zajmujące sięhandlem itemami do Team Fortress, a robił to za pomocą… 130 kont Steam:

Ciężko więc ocenić, mamy do czynienia z jedną osobą czy całą armią skamerów, zorganizowaną szajką która zajmowała się okradaniem graczy TF i CS:GO?
Najważniejsze, że wyrwaliśmy chwasta. A w poniższym filmie możecie podziwiać zbanowany ekwipunek:

Podium zamyka użytkownik o nicku Lemon Pie, ze stratą 50 000 dolarów, czyli równowartość małego mieszkania. Profil tego gracza już od dawna jest prywatny, ale istnieją filmy pokazujące co dokładnie posiadał. Najlepszym podsumowaniem jest to nagranie:

Tak, 50 000 dolarów w inventory i odpalenie czitów, szaleńczy śmiech wyraża więcej niż 1000 słów.

Podobało się? Jeżeli tak, więcej wpisów z tego cyklu znajdziesz TUTAJ

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter