Z życia sprzedawcy skinów #4 „Okazja czyni złodzieja”

Mylić się jest rzeczą ludzką. Ja też czasami się mylę. Czasami na Wasza niekorzyść, ale czasami przez przypadek zadziałam na swoją szkodę. Takie zdarzenie miało miejsce dzisiaj. W natłoku zamówień źle wysłałem coinsy, poszły do klienta któremu wysyłałem poprzednio, zamiast do następnego. Tym sposobem kolega wzbogacił się o 50 dolarów na csgopolygon.com

Nie powiem, że zdarzyło mi się to pierwszy raz. Może ze 3-4. Zazwyczaj wygląda to tak, że piszę do obdarowanego klienta z prośbą o odesłanie, on się przeważnie zgadza, a ja wynagradzam jego uczciwość oddając mu połowę kwoty. Wszyscy są zadowoleni, mi wraca wiara w ludzi i rozstajemy się w przyjaznej atmosferze. Swoją drogą tak pozyskałem jednego wiernego klienta, co prawda przegrał już coinsy które omyłkowo dostał, ale uczciwie przyznał że myślał że to bonus i zaproponował odkupienie coinsów. Mi wystarczyła sama chęć współpracy, kazałem mu się nie wygłupiać, życzyłem powodzenia i tak od tej pory robiliśmy już transakcje przynajmniej kilkunastokrotnie. Jeżeli to kolego czytasz, serdecznie pozdrawiam.

Dzisiaj podobnie, piszę do gościa i w odpowiedzi czytam, że niestety ciągle grał allin i nie zauważył. Myślę sobie, że trudno zdarza się, 50$ to nie majątek. Nie chciałem go angażować w jakieś supporty i inne śmieszności, zapytałem tylko o screena, żeby potwierdzić sobie jego wersję i dałbym spokój. Najlepiej po prostu przedstawię Wam rozmowę:

I teraz wrzucę Wam skrina którego otrzymałem. Jedyne co w nim zmieniłem to zaznaczyłem na czerwono 2 wartości, które jak możecie sami zobaczyć na analogicznych przykładach wyżej, powinny być jednakowe. Nasz kolega jednak nie z tych bystrzejszych więc zedytował tylko jedną wartość, czym dał mi dowód na to, że kłamie.

I tu robi się nieprzyjemnie. Ci co mnie znają, bo u mnie kupują wiedzą, że normalnie się tak nie zachowuje, każdego klienta traktuje z należytym szacunkiem. Ale na złodzieja jest tylko jeden sposób, zastraszyć, stłamsić i sprawić żeby ze strachu przyznał się do winy i oddał. A jeżeli to nie pomoże to oczywiście zrobić to co się obiecało. I żeby teraz było jasne. Potraktowałem go tak nie ze względu na 50 dolarów. Nienawidzę kłamców i złodziejaszków. Jeżeli chcesz mnie okłamać w interesach, albo okraść robię się bardzo nieprzyjemny, co mogliście już zobaczyć w cyklu „Pokaż skamera

Bawcie się dobrze czytając:

Oczywiście czekam na wszelkie pozwy za udostępnienie danych itd. Pamiętajcie jak już ktoś Was złapie za rękę okażcie trochę pokory, cwaniakowanie nic tu nie da. Jak widzicie tego pana nie uchroniło to przed publikacją.

Motto na dzisiaj: Niech okazja nie czyni z Was złodzieja! Bądźcie uczciwi i wymagajcie tego od innych!

Aha, coinsy oczywiście odzyskałem i pozdrawiam córkę 😉

Podobało się? Jeżeli tak, więcej wpisów z tego cyklu znajdziesz TUTAJ

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter